Nieuw | Boeken van (o.a.) het Boekenfestijn.

Sinds een aantal jaar gaan Johan en ik ieder jaar naar het Boekenfestijn in Ahoy. Eind januari was het weer zover en we namen weer een hoop boeken mee. Ik zie net dat ik vergeten ben om één boek te fotograferen, dat is een mandala-kleurboek dat Johan heeft gekocht. Je kan hem op Instagram volgen om te zien hoe hij de mandala’s inkleurt. Ik heb op mijn account al laten zien welke boeken we hebben gekocht, maar het leek me leuk om ze, zoals ieder jaar, ook even op mijn blog te laten zien. Daarnaast heb ik nog twee andere boeken gekocht, dus die laat ik ook gelijk zien in dit artikel.

Dit zijn alle boeken! Weer een hele stapel.

Griekse en Romeinse mythen en sagen – alsof je sprookjes aan het lezen bent! Johan is deze nu aan het lezen. // Ga d’r maar uit! Dit is een onderwijsboek, dat ik pasgeleden online heb gekocht. Ik had een cadeautje nodig en kwam niet aan de benodigde €20 waardoor je gratis verzendkosten had. Dit boek stond al een hele tijd op mijn ‘verlanglijstje’ en daarom besloot ik die toe te voegen. Het gaat over orde en een veilig klimaat op school en in de klas. Ik vind het belangrijk om hier mee bezig te blijven, om me professioneel te blijven ontwikkelen.

Ik kocht een kleurboek, want die had ik nog niet genoeg 😉 Haha. Ik vond deze erg leuk omdat er niet zoveel bloemen instaan en juist veel andere (kleine) tekeningen en figuren. Ik heb er al flink wat in gekleurd (en ik heb besloten om de platen op volgorde te gaan kleuren, zodat ik er geen één oversla omdat ik ‘m minder leuk vind) dus ik laat jullie binnenkort wat platen zien! // Van Victoria Hislop las ik eerder al een boek, over de Tweede Wereldoorlog in Griekenland. Dit vind ik erg interessant en goed geschreven, daarom nam ik De Zonsondergang ook mee. Dit boek gaat over Cyprus ten tijde van de oorlog tussen het Turkse en het Griekse deel in de jaren ’60 (voornamelijk). Ik heb deze roman inmiddels uit en vond ‘m erg mooi. Het verhaal komt een beetje traag op gang en is eerst een beetje oppervlakkig (over een rijke, egoïstische hoteleigenaar en zijn vrouw die een affaire begint met de naaste medewerker van haar man) maar later, als de oorlog echt uitbreekt, wordt het spannender en beter.

Op andere blogs heb ik al regelmatig reviews gelezen over Fitzek en die waren eigenlijk altijd positief. Ik besloot dan ook om op het Boekenfestijn een boek van hem mee te nemen. Dit boek speelt zich af op een cruiseschip, waar ieder jaar gemiddeld 23 passagiers verdwijnen (meestal door zelfmoord). Dit keer komt er echter iemand terug en dan begint natuurlijk het mysterie. Ik heb dit boek inmiddels ook al uit en ik vond ‘m best goed! Het was hier en daar een beetje smerig, dat hoeft van mij niet per se, maar ik vond het goed geschreven, spannend en ook grappiger dan ik had verwacht. Het mysterie zit goed in elkaar. Ik snapte er door de verschillende verhaallijnen in het begin niet zoveel van, maar alles komt mooi bij elkaar. Het einde vond ik echter niet bevredigend, ik bleef met aardig wat vragen zitten. // Wie mij op Instagram volgt heeft vast al gezien dat ik de afgelopen maanden vier boeken van Carlos Ruiz Zafón met veel plezier heb gelezen. Toen ik deel 3 uit had besloot ik om gelijk deel 4 te kopen, die je hier op de foto ziet. Ik heb nu alle vier de delen uit en ik ben op zoek naar andere boeken van Zafon. Ik vind dit vierluik echt waanzinnig mooi geschreven. Het gaat over boeken en schrijvers in het Barcelona van de jaren ’50 en ’60 van de vorige eeuw. Als je daar dus niet van houdt en niet tegen wat ouderwets en soms moeilijk taalgebruik kan, o en tegen véél verschillende personages, dan zou ik het boek niet lezen. Anders: DOEN! Een aantal van de beste boeken die ik heb gelezen.

Johan nam een boek over Sherlock Holmes mee en hij had het in een paar dagen uit. Dat is voor hem héél snel, dus het moet wel een goed boek zijn. Ik ben er wel nieuwsgierig naar; de serie heb ik nog nooit gekeken. // De duivelsmachine is een historische thriller over een instrumentenbouwer, die beschuldigd wordt van moord op de man die een machine maakte waarmee men in de toekomst de sterren kan lezen. Ik ben benieuwd! Ik houd erg van historische romans en thrillers.

Farmakon is een literaire thriller, nog zo’n genre waar ik van houd. Het gaat over een hoogleraar psychologie die een nieuw medicijn ontwikkelt dat een perfect antidepressivum zou kunnen zijn. Een experiment met het medicijn gaat echter mis en dan begint de ellende… Het verhaal speelt in de jaren ’50 in Amerika. // Buskruit en kaneel is een roman over een kok die gevangen wordt genomen door de bemanning van een schip, in 1819. Een roman met mysteries én heel veel lekker eten, dat moet wel interessant worden denk ik.

Nog een literaire thriller. Dit boek gaat over een verloren gewaand schilderij van Jeroen Bosch en een kopie hiervan. Het verhaal speelt zich af in 1495 (toen het schilderij werd gemaakt), in 1939 (als de kopie wordt gemaakt) en in 2011, als een conservator iemand ontmoet die de verloren Jeroen Bosch beweerd te hebben gezien… Schilderijen, geschiedenis, mysteries… Ik hou ervan! // Religie in 30 seconden bespreekt de 50 belangrijkste geloofsovertuigingen en hun spirituele tradities. Het gaat dus niet alleen over de 5 grote wereldgodsdiensten, maar ook over allerlei andere overtuigingen. Daar ben ik wel benieuwd naar.

Het linkerboek is een roman van Multatuli, dat oorspronkelijk gemaakt is als een verzameling schetsen in een bundel. Na zijn dood zijn de schetsen gebundeld tot een verhaal in romanvorm. Het groeide uit tot een van zijn meest gewaardeerde werken en gaat over de gedachtewereld van een kind. Ik heb géén idee of dit wat is, het taalgebruik zal in ieder geval heel ouderwets zijn, aangezien het boek oorspronkelijk uit 1890 is. Ik ben benieuwd. // Dan nog een boek van Agatha Cristie. Dit boek gaat over 10 mensen die zijn uitgenodigd op een eiland door een mysterieuze gastheer die niet op komt dagen. En dan wordt één van hen vermoord… Spannend!

Tot slot kocht ik dit boek, van John Williams. Het gaat over keizer Augustus en het is gebaseerd op echte dagboekfragmenten en brieven uit die tijd. Ik ben er net in begonnen en vind het tot nu toe wel interessant. Als het boek nét zo goed blijkt te zijn als Stoner, het eerste boek dat ik las van Williams, dan ben ik héél gelukkig. Dat was namelijk één van de beste boeken die ik ooit gelezen heb. Daarom kocht ik Augustus dan ook gelijk toen ik ‘m zag, haha.

Ik heb dit jaar inmiddels al aardig wat boeken gelezen, maar ik denk niet dat ik net zoals vorig jaar over ieder boek apart een review ga schrijven. Meestal post ik op Instagram wel een story of een foto erover, daar kun je dan een mini-review lezen. Op mijn blog werden deze artikelen vaak niet zo goed gelezen en ik merk dat ik ook niet zo’n zin meer heb om ze te schrijven. Maar stuur me gerust een berichtje als je een review wilt zien van een bepaald boek!

 

Advertentie

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.